Zayıflama

Kavitasyon - Bölgesel incelme

kavitasyon

Ultrasonik dalgaları kullanarak yağ hücrelerinin zarlarının parçalanması ve içlerindeki yağ asitlerinin ortaya çıkıp lenf yoluyla , kan dolaşımına katılmaları sağlanabilmektedir. Kan dolaşımına çıkan yağ asitleri kalp ve diğer kaslar için bir enerji kaynağı olarak görev alır. Bunun için kavitasyon uygulamasından hemen sonra tempolu yürüyüş veye bisklet egzersizi gibi fiziksel bir aktivite yapmakla açığa çıkan yağ asitlerini enerji olarak tüketmemiz doğru olacaktır.Bu şekilde bölgesel incelme sağlaması hedeflenmektedir. 

Kavitasyon uygulamasıyla karın, göbek, basen, kalça, selülit bölgelerinde ki depolanmış yağların parçalanması amaçlanmaktadır.
Kavitasyon genel olarak ağrılı bir yöntem değildir. Uygulama esnasında kulağınıza vızıltı şeklinde ultrasonik ses dalgaları gelecektir. İşlemin bitimiyle ultrasonik sesde kesilecektir. 

Uygulamadan hemen sonra muhakkak tempolu yürüyüş, bisiklet vb. bir kardiyo programı uygulayarak yağ asitlerini yakmak gerekmektedir. 3 gün önce ve uygulamadan3 gün sonraya kadar her gün 3 lt. su içmek gerekmektedir. 

Kavitasyon işlemi haftada 1 defa ve 45 dakika yapılmalısı uygun görülmektedir. Toplam kaç seans uygulama yapılacağı ise kişiye göre belirlenmektedir. Ortalama 6-8 seansta belirgin sonuçlara ulaşılmaktadır.